Sprzątanie Świata

W dniach 20 – 22 września 2024 r. przypada 31. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Na straży czystej ziemi. Od 1994 roku”. Nasza grupa już po raz kolejny wzięła  udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola. „Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie „nie śmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Grupa ,,Wiewiórki” została  zaopatrzona w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyła spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Po powrocie do przedszkola śmieci zostały odpowiednio posegregowane.