Spotkanie z policjantem

18 czerwca 2024 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami, dzielnicowym asp. Pawłem Jędrysiem oraz asp. Pawłem Kosiarskim. Tematem spotkania były „Bezpieczne wakacje”, policjanci utrwalali z dziećmi zasady ruchu drogowego oraz przypominali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w domu, nad wodą i podczas wakacyjnych wyjazdów. Panowie policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci poinformowali i zademonstrowali dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek naszych gości.

Mamy nadzieję, że ta pouczająca lekcja na długo pozostanie w pamięci dzieci, a zdobyta wiedza sprawi, że wakacje naszych przedszkolaków będą bezpieczne!