Słoneczne powitanie lata u „Jeżyków” i „Misiów”

Pani Lato tradycyjnie przybyła do naszego przedszkola. Jak zawsze przyniosła dobre rady dla nas na najbliższy wakacyjny czas, ale i mnóstwo smakołyków – pyszne owoce. Na stołach pojawiły się słodkie truskawki, arbuzy, banany, malin i wiele innych owoców.

W piątek 21.06.24 r., w grupach młodszych odbyło się oficjalne powitanie kalendarzowego lata. Misie i Jeżyki ubrane w odcienie koloru żółtego i pomarańczowego zgromadziły się w sali gimnastycznej, aby powitać tą wyjątkową słoneczną porę roku. Pierwszego Dnia Lata dzieci  miały okazję opowiedzieć o swoich wymarzonych wakacjach, rozwiązywały letnie zagadki oraz brały udział w wielu zabawach ruchowych. Odbył się także letni pokaz mody. Rozmawialiśmy o tym, gdzie można spędzić wakacje, jak dbać o swoje bezpieczeństwo, jaka pogoda jest latem oraz jakie zmiany możemy zaobserwować w przyrodzie. Letnią euforię dało się odczuć, pomysłów na letnie szaleństwo nikomu nie brakowało a dobry humor nie opuszczał nikogo tego dnia. Jesteśmy przygotowani na tę najcieplejszą porę roku!