Europejski Dzień Sportu Szkolnego

W piątek 27  września nasza grupa włączyła się w obchody „Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego”. Celem tej międzynarodowej inicjatywy jest promowanie wśród dzieci aktywności fizycznej. W ramach ESSD dzieci wraz z kolegami z grupy „Misiów” zapoznały się z nazwą wydarzenia oraz porozmawiały z nauczycielem o tym dlaczego ruch i aktywność fizyczna jest ważna w codziennym życiu. Następnie przebrały się w stroje gimnastyczne, wykonały krótką rozgrzewkę i wzięły udział w przygotowanym dla nich torze przeszkód. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci wykonały ćwiczenia rozciągające. Ten dzień miał na celu rozwijać sprawność fizyczną dzieci i zachęcić je do aktywności fizycznej.

#ESSD2024 #BeActive #ESSDPoland #ESSDPoland2024 #RuchowyPlanLekcji @EuropejskiDzienSportuSzkolnego  @essdeurope  @fundusz.pfron  @unicefpolska