Europejski Dzień Sportu Szkolnego

W ostatni piątek września szkoły i przedszkola na terenie całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji świętować będą dziesiątą edycję Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego (European School Sport Day – ESSD). My także podjęliśmy wyzwanie #ESSD i 27 września dołączymy do tego międzynarodowego wydarzenia! Cieszymy się, że jesteśmy częścią ESSD 2024 tym bardziej, że inicjatywa została objęta Patronatem Honorowym przez UNICEF Polska. Ideą ESSD – jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród przedszkolaków i uczniów.

W planach na ten dzień mamy: ćwiczenia gimnastyczne z przyborami, gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych, zabawy z chustą animacyjną, zajęcia taneczne oraz zawody sportowe. Nie zabraknie także ćwiczeń zaproponowanych przez Akademię Krokieta i Lamy.

Wspólnie promujmy aktywność fizyczną, budując zdrowe nawyki wśród dzieci i młodzieży.

Wkrótce podzielimy się z Wami relacją z tego wydarzenia, a już teraz życzymy wszystkim uczestnikom dobrej zabawy!

#ESSD2024 #BeActive #ESSDPoland #ESSDPoland2024 #RuchowyPlanLekcji @EuropejskiDzienSportuSzkolnego
@essdeurope
@fundusz.pfron