Bezpieczny przedszkolak – spotkanie z policjantami

W dniu 25 września 2024 r. do naszego przedszkola przybyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Tarnowie. Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom zasady poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię na przejściach z sygnalizacją świetlną i bez niej. Nasze przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Nawiązali również do konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania policjantów i z dużym zainteresowaniem wysłuchały rad i wskazówek funkcjonariuszy dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Spotkanie było okazją zobaczenia motocykla i radiowozu policyjnego. Dzieci z wielkim entuzjazmem oglądały samochód policyjny i policyjne akcesoria. Nie zabrakło chętnych aby usiąść na policyjnym motocyklu. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego przedszkolaki wręczyły naszym gościom laurki. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie oraz przekazane treści, które na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.