Małopolska Noc Naukowców 2024

Na ten dzień czekają tysiące miłośników nauki z całego regionu. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie kończą się powoli przygotowania do 12. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Wydarzenie co roku przyciąga do PWSZ tysiące spragnionych wiedzy młodych ludzi. Już teraz można śmiało powiedzieć, że znów się nie zawiodą. Wystarczy spojrzeć na liczby dotyczące Małopolski. Nad niezwykle bogatą ofertą ponad tysiąca eksperymentów, warsztatów i pokazów – pracuje niemal tysiąc naukowców, dwa tysiące studentów i aż 250 kół naukowych! Wiele atrakcji przygotowano również w Tarnowie.

Małopolska Noc Naukowców to już sprawdzona marka. W popularnonaukowych eksperymentach, pokazach, warsztatach i wykładach, tylko w murach PWSZ uczestniczy co rok kilka tysięcy osób, a w całej Małopolsce zbliża się do 80 tysięcy! W Tarnowie główną bazą MNN będzie kampus PWSZ. Naukowcy i studenci przygotowali mieszankę nowości i sprawdzonych, lubianych przez odwiedzających atrakcji.

Tradycyjnie już, w murach PWSZ gościć będą także sprawdzeni partnerzy i przyjaciele Małopolskiej Nocy Naukowców. Swoje stoiska przygotowują w tym roku: Komenda Miejska Policji, Zespół Szkół Technicznych z Mościc i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie.

Udział w MNN warto zaplanować tak, aby skorzystać także z atrakcji przygotowanych poza siedzibą tarnowskiej uczelni. Swoje laboratoria oraz sale otworzą przed spragnionymi wiedzy także I LO, III LO, ZSO nr 2, ZSO nr 4, ZSOiT im. Jana Szczepanika, Szpital Wojewódzki oraz diecezjalne Radio RDN.

Tegoroczna Małopolska Noc Naukowców odbędzie się w piątek, 28 września w godzinach od 16 do około 22. Szczegóły znaleźć można w programie na stronie internetowej wydarzenia:

Link: https://anstar.edu.pl/jedyna-taka-w-roku-malopolska-noc-naukowcow-juz-28-wrzesnia/