Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W dniu 20 września 2024 roku kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają przez cały rok. Zabawa, tańce, śpiew i słodkie upominki – to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczają najmłodsi w to szczególne dla nich święto.

Po śniadaniu na sali gimnastycznej spotkały się wszystkie grupy, aby wspólnie celebrować ten ważny dzień. Uroczystość rozpoczęła się od powitania Pani Dyrektor Przedszkola Haliny Habiniak oraz zaproszonych gości: Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 Jadwigi Jachym oraz Pani Wicedyrektor Alicji Pawlak.

Podczas części artystycznej uroczystości goście mogli obejrzeć występy przedszkolaków. Dzieci wspaniale przygotowały się do występu, śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Były kolorowe stroje, które dodawały uroku całemu występowi. To było naprawdę piękne i wzruszające wydarzenie.

Dalsza część świętowania odbywała się już w salach przedszkolnych. Dzieci brały udział w zabawach, konkursach i tańcach. Był też słodki poczęstunek oraz pamiątkowe zdjęcia. Przedszkolaki otrzymały słodkie upominki i pamiątkowe medale oraz zabawki, które wręczyła Pani Dyrektor. Radość i śmiech dochodzący z każdej sali świadczyły o wspaniałej zabawie.

Życzymy samych wspaniałości wszystkim przedszkolakom!